ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7473038
*
nr 747 3038
Spegel
höjd: 100
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 mars 2012
kl 19:53:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/3 13:54:42
1
300 kr
17/3 01:29:04
2
350 kr
17/3 16:28:07
3
400 kr
18/3 12:42:22
4
450 kr
19/3 14:16:53
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:14
-
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:44
-
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06
-
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:43
-
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
*
Spegel
nr 747 3038
Spegel
höjd: 100
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/3 13:54:42 | 1 | 300 kr |
17/3 01:29:04 | 2 | 350 kr |
17/3 16:28:07 | 3 | 400 kr |
18/3 12:42:22 | 4 | 450 kr |
19/3 14:16:53 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
8194 Glasmästarspegel
88x41 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:14 -
8222 Solspegel
trä, guldbemålad. Diameter: 62 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:44 -
1028 Spegel
+ konsolbord, Empire. Höjd: 170+ 62, bredd: 82-84 cm
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:32
-
8199 Spegel
121x63 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:06 -
8039 Spegel
192x93cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:43 -
8037 Spegel
90x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01